22 Haziran 2019 tarihinde Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Neşet Ertaş Salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci ve velisi katıldı. Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve öğrencilerinin organize ettiği etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı başkanlığına vekaleten açılış konuşması yapan Doç. Dr. Çağrı ÖZTÜRK DEMİRBAŞ, öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Sosyal Bilgiler Eğitimi mezun öğrencilerin dört yıllık eğitim hayatlarına ilişkin uygulama ve proje fotoğraflarından oluşan kısa sinevizyon gösterisi izlendi. Dereceye giren öğrencilere plaket takdiminin ardından Anabilim Dalı birincisi Ayşe EKENER konuşmasını yaptı. Anabilim dalı öğrencileri tarafından hazırlanan kısa “müzik dinletisi” öğrenci ve veliler tarafından beğeniyle izlendi.

Son olarak Anabilim Dalı ikincisi Sevda Nur KIRLI tarafından okutulan “öğretmenlik andının” ardından anabilim dalı mezunları, mezuniyet belgelerini öğretim üyelerinin elinden alarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.