Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Etkinlik süreci Dr. Öğr. Üyesi Okan KUZU, Arş. Gör. Dr. Büşra KARTAL ve Arş. Gör. Tuba CEYLAN ÇELİKER katkılarıyla organize edildi. Etkinliğe matematik eğitimi anabilim dalı öğretim elemanları başta olmak üzere matematik eğitimi öğretmen adayları ile çok sayıda öğretim üyesi ve misafir katıldı. 

Açılış konuşması Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bülent ALTUNKAYA tarafından yapıldı. Sonrasında, anabilim dalı öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Yasemin KIYMAZ’ın oğlu, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Şafak KIYMAZ’IN yapmış olduğu piyano dinletisi katılımcıların ilgisini çekti.

Öğretmen adaylarının gelecekte çizeceği kariyer yolculuğunu aydınlatması için anabilim dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Okan KUZU yurt içi eğitim imkânları hakkında bilgilendirmeler yaptı. Ayrıca kendisi de yurtdışında lisansüstü eğitim yapmış olan Öğr. Gör. Dr. Çetin Kürşat BİLİR ise yurt dışı eğitim imkânları tanıtıldı. 

Etkinlik kapsamında fakültemizden mezun olup, önemli başarılara imza atan, Betül KORKMAZ, Hilal ERKÖK ve Muhammed COŞGUN öğrencilerimizle başarıya giden hikâyelerini paylaştılar. Söyleşi sonrasında soru-cevap kısmı yapıldı. 

Ardından fakültemiz matematik eğitimi anabilim dalından mezun olup, etkinlik kapsamında düzenlenen panele katıldıkları için hediye takdim törenine geçildi. Mezunlarımızdan Betül KORKMAZ’ın hediyesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Bülent ALTUNKAYA tarafından, Muhammed COŞGUN’un hediyesi anabilim dalı öğretim üyesi ve dekan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Cahit AYTEKİN tarafından, Hilal ERKÖK’ün hediyesi anabilim dalı öğretim üyesi ve Çiçekdağı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Serdal BALTACI tarafından verildi. Daha sonra etkinliğimize destek veren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Şafak KIYMAZ’ın hediyesi  annesi Dr. Öğr. Üyesi Yasemin KIYMAZ tarafından takdim edildi. 

Program tüm öğretmen adayları, katılımcılar ve matematik eğitimi anabilim dalı öğretim elemanlarının hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sonlandı. 

 

 

Olusturulma Tarihi:2019-11-22 08:35:13
Guncelleme Tarihi: 2019-11-27 13:45:39